W czwartek ma zakończyć się remont skrzyżowania Szczecińska-Sobieskiego

Od czwartku, 27 sierpnia skrzyżowanie ulic Sobieskiego i Szczecińskiej w Słupsku ma zostać w całości oddane dla ruchu. Taki termin ogłosili dziś przedstawiciele władz miasta. Od razu jednak zaznaczyli, że termin ten może zostać zmieniony, gdy wyniknie coś niespodziewanego.

W czwartek ma zakończyć się remont skrzyżowania Szczecińska-Sobieskiego

Remont jednego z najważniejszych skrzyżowań rozpoczął się maju i trwa do dziś. Początkowo prace miały zakończyć się w połowie lipca, ale okazało się, że drogowcom nie uda się dotrzymać tego terminu. – Z powodu upałów i problemów z produkcją energii elektrycznej wytwórnie mas bitumicznych nie dostarczały na czas swoich materiałów na budowę – tłumaczy Marcin Grzybiński, kierownik Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. – Ponadto lipcowe deszcze uniemożliwiały ciągłość robót. Pojawiały się także drobne problemy organizacyjne. Po odkryciu starego asfaltu ujawnione zostały mankamenty istniejącej podbudowy. Zakres zaplanowanych prac został więc poddany korekcie.

Największą zmianą, jaką wprowadzono na skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej i Sobieskiego będzie zamontowanie specjalnej sygnalizacji świetlnej, która będzie ułatwiała autobusom miejskim wyjazd z zatoczki przy ul. Szczecińskiej i płynne włączenie się do ruchu. Dotychczas taki manewr autobusu powodował zablokowanie ruchu samochodowego na całej ulicy.