W centrum Słupska powstanie 250 mieszkań. Nie spodziewasz się gdzie

Zamiast sypiących się starych ruder stanie nowy blok, w którym znajdzie się nawet 250 mieszkań. Ta inwestycja ma stanąć przy ulicy Długiej, czyli w centrum Słupska. Problem w tym, że trzeba przekonać mieszkańców starych domów na wyprowadzkę, żeby budynki można było wyburzyć.

W centrum Słupska powstanie 250 mieszkań

Koncepcję wyburzenia pięciu budynków u zbiegu ulic Długiej, Sygietyńskiego i Płowieckiej przygotowało Biuro Urbanistyczne Miasta Słupska. Według projektu na działce miałby stanąć długi blok w kształcie litery „U” otwartej w kierunku pobliskiego marketu. – Najważniejszym zadaniem tego projektu, oprócz rewitalizacji śródmieścia jest zmiana zagospodarowania tego terenu – mówi Karolina Chalecka z Urzędu Miejskiego w Słupsku. – W miejscu dzisiejszych 20 mieszkań chcemy postawić 250. Na tej działce jest miejsce, aby zmieścić tyle mieszkań komunalnych, a może częściowo deweloperskich. Budową mieszkań miałby zająć się słupski TBS.

Problem w tym, że nie wszyscy mieszkańcy wyznaczonych do rozbiórki kamienic zgadzają się na ich opuszczenie. Lokatorzy zwracają uwagę, że pomysł wyburzeń powstał niedawno i dotychczas nikt ich nie ostrzegał, że domy będą wyburzane więc mieszkańcy ponieśli duże nakłady na remonty mieszkań. Lokatorzy zaznaczają także, że proponowane im przez władze miejskie inne mieszkania komunalne mają gorszy standard od tych, które zajmują obecnie.