Słupscy licealiści budują roboty. Przyłącz się do nich

Miejskie Koło Robotyki powstało przy II Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku. Zajęcia przeznaczone są nie tylko dla uczniów LO, ale dla dzieci i młodzieży szkolnej z całego Słupska.

Celem powstania i działalności koła jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży związanych z programowaniem i robotyką. Mamy nadzieję przyciągnąć uczniów, którzy są kreatywni, chcą tworzyć i programować nowe urządzenia, a być może wiążą swoją przyszłość z robotyką lub informatyką.

Słupscy licealiści budują roboty

Pośrednim celem jest przygotowanie młodzieży do udziału w konkursach o tematyce związanej z automatyką i robotyką. – Nasze koło ma już kilka sukcesów na tym polu. Należą do nich między innymi 1 miejsce w I Słupskim Konkursie Robotyki „RobotS” oraz 9 miejsce w kategorii Mini-Sumo „jeden na jeden” i 2 miejsce w walkach zbiorowych w ogólnopolskim konkursie Diversity organizowanym przez firmę Motorola Solutions z Krakowa – informują przedstawiciele II LO w Słupsku.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży szkolnej i realizowane będą wielokierunkowo. Będą to warsztaty oparte przede wszystkim na zestawach Lego Mindstorms, ale dla bardziej zaawansowanych przewidziane są zajęcia programowania mikrokontrolerów Atmega oraz opartych między innymi na tych układach, robotów klasy minisumo.
Szczegółowe informacje dotyczące pracy koła oraz zapisów będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej http://robot.slupsk.pl.