VI Słupska Konferencja Marynistyczna

Z okazji dziesiątej rocznicy utworzenia słupskiego oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej oraz setnej rocznicy powrotu Polski nad Bałtyk w dniu 29 sierpnia 2020 r. (sobota) w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Słupsku odbędzie się VI Słupska Konferencja Marynistyczna zorganizowana przez oddział Ligi Morskiej i Rzecznej we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli, Starostwem Powiatowym, Gminą Kobylnica i Miastem Słupsk. Patronat nad Konferencją objęli: Andrzej Królikowski, Prezes LMiR i Paweł Lisowski, Starosta Słupski.

W czasie Konferencji wystąpią laureaci VI Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej „Marina” oraz Wojskowy Zespół Wokalny „Wiarusy”.

W pierwszej części m.in. zaprezentowana zostanie nowo wydana książka „Trzymamy się morza” oraz prelekcja Tradycja ceremonii zaślubin Polski z morzem w Pucku.

W drugiej „jubileuszowej” części wręczone zostaną krzyże „Pro Mari Nostro” oraz medale „Zasłużonym dla Ligi Morskiej i Rzecznej”, Starosta Słupski przyzna doroczną nagrodę za propagowanie morskiego charakteru Powiatu Słupskiego, natomiast przedstawiciele instytucji wspierających edukację morską otrzymają statuetki z okazji 10-lecia słupskiego oddziału LMiR.

W ostatniej – trzeciej – części konferencji przedstawiciele władz samorządowych przedstawią własne zamierzenia w zakresie edukacji morskiej i żeglarskiej oraz zaprezentowane zostaną działania podejmowane przez szkoły i przedszkola w ramach Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej.

Początek Konferencji o godz. 11:00. Z uwagi na konieczność dostosowania organizacji Konferencji do obowiązujących zasad epidemiologicznych organizatorzy proszą o zgłaszanie chęci udziału w wydarzeniu na adres mailowy: ligamorska.slupsk@onet.eu do godz. 12:00 w dniu poprzedzającym konferencję.