Rekompensaty za tarczę antyrakietową

Wieloletni program rekompensat z tytułu budowy tarczy antyrakietowej nabiera jeszcze większego tempa. Podpisane zostały kolejne umowy na inwestycje, a ich realizacja ruszy już niebawem. To kolejne dodatkowe pieniądze dla naszego regionu: łącznie 115 mln zł zostanie przekazanych na inwestycje w obszarze edukacji, transportu, czy infrastruktury sportowej. To już kolejne ogłoszone inwestycje.

Na tym programie zyskają wszyscy mieszkańcy ziemi słupskiej. Dzięki dodatkowym środkom poprawi się stan dróg w regionie. Zrealizowane zostaną też inwestycje związane z edukacją, czy infrastrukturą sportową – dodał Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu i Poseł na Sejm RP.

Kolejne umowy podpisane

Umowy na kolejne trzy inwestycje zostały podpisane, a kwota łącznego dofinansowania to ponad 3 mln zł. Dzięki tym kolejnym dodatkowym środkom z programu rekompensat za tarczę antyrakietową zostaną wyremontowane drogi oraz wybudowana zostanie nowa infrastruktura sportowa.

Kolejne inwestycje w tych obszarach będą możliwe dzięki programowi rekompensat:

Głobino – gmina Słupsk
Ponad 2,5 mln zł na przebudowę drogi gminnej wraz z przebudową sięgaczy

Głobino
Głobino

Siemianice – gmina Słupsk
Ponad 400 tys. zł na przebudowę i rozbudowę ulic: Rzemieślniczej, Brzozowej oraz Miejskiej

Siemianice
Siemianice

Krępa Słupska – gmina Słupsk
360 tys. zł na budowę wielofunkcyjnego boiska

Krępa Słupska
Krępa Słupska

W czerwcu podpisano pierwsze umowy

Pierwsze umowy na siedem inwestycji, zostały podpisane podczas czerwcowej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na Pomorzu. Łączna kwota dofinansowania wyniosła blisko 14 mln zł.

W większości inwestycje już trwają. Podpisane w czerwcu umowy dotyczyły:

  • ponad 6,5 mln zł na przebudowę ul. Zygmunta Augusta w Słupsku;
  • blisko 3 mln zł na budowę i wyposażenie przedszkola we Włynkówku;
  • blisko 2 mln zł na przebudowę i rozbudowę ulicy Spacerowej w Siemianicach;
  • ponad milion zł na przebudowę ulicy Pogodnej w Siemianicach;
  • 700 tys. zł na rozbudowę Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Kończewie;
  • ponad pół mln zł na I etap modernizacji kompleksu sportowego przy ul. Zielonej w Słupsku;
  • ponad 200 tys. zł na I etap prac w związku z budową Centrum Przesiadkowego w Kępicach.

Duże pieniądze już w regionie

W ramach rządowego programu rozwoju regionu słupskiego z tytułu funkcjonowania tarczy antyrakietowej finansowanego z budżetu państwa przewidziane są środki finansowe w wysokości około 115 mln złotych. W sumie, z podpisanych w tym roku umów z tego tytułu, do regionu trafiło już ponad 17 mln złotych. Tak duże dofinansowanie przyczyni się z pewnością do poprawy infrastruktury drogowej w regionie ale i wesprze lokalny sport. Program rekompensat za tarcze antyrakietową realizowany będzie w latach 2020-2024.

Bardzo się cieszę, że nasz region może liczyć na wsparcie rządu. Jestem przekonany, że środki z programu rekompensat będą miały znaczący wpływ na rozwój ziemi słupskiej. To już kolejne rządowe pieniądze dla regionu. Tym razem to łącznie ponad 3 mln zł, dzięki którym poprawi się stan dróg i infrastruktury sportowej – powiedział Piotr Müller.