Uwaga! W weekend będzie upał

Nawet 34 stopni Celsjusza mają wynosić temperatury powietrza w regionie słupski. Największy upał prognozowany jest od soboty do poniedziałku.

Uwaga! W weekend będzie upał

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku prognozuje, że najwyższe temperatury w regionie słupskim będą występowały od godz. 11 w sobotę 4 lipca do godz. 15 w poniedziałek 6 lipca. W tym czasie przewidywane są temperatury maksymalne w dzień od 31 stopni C do 34 stopni C. Temperatura minimalna w nocy od 17 stopni C do 20 stopni C.

Dlatego specjaliści MCZK radzą przygotować się do fali upałów:
W godzinach od 10.00 do 17.00, ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub osłoniętych przed nasłonecznieniem miejsc pobytu. Przebywając na zewnątrz unikać miejsc nasłonecznionych. Zakładać na siebie luźno dopasowane ubiory najlepiej w jasnych kolorach.

Chronić głowę przed nasłonecznieniem. Szczególną uwagę zwracać na samopoczucie dzieci i osób starszych i widocznymi problemami zdrowotnymi. Spożywać zbilansowane, lekkie posiłki. Pić regularnie duże ilości soków naturalnych i niegazowanej wody mineralnej. Ograniczyć spożywanie napoi alkoholowych. Korzystając z wypoczynku nad wodą, unikać miejsc nasłonecznionych; nie schładzać raptownie ciała.