Przenieś się w czasie z słupskim muzeum

W najbliższy weekend Muzeum Pomorza Środkowego oficjalnie otworzy sezon wakacyjny. Z tej okazji pracownicy placówki przygotowali dwie imprezy.

Przenieś się w czasie z słupskim muzeum

W sobotę 4 lipca odbędzie się rodzinny piknik historyczny. Będzie to okazja do cofnięcia się w czasie o co najmniej 850 lat. – Przypomnimy słupszczanom jak wyglądało Pomorze w czasach Bogusława I. Przypomnimy co było bliskie naszym przodkom, kiedy tworzyło się państwo Gryfitów.- informuje Rafał Foltyn z Muzeum Pomorza Środkowego.

Z kolei niedziela upłynie w rytmach lat 70. Ma to związek z 38 rocznicą otwarcia grobów ostatnich Gryfitów. – Przypomnimy sobie jak było w latach 70, posłuchamy dobrej muzyki. Będzie dużo zabawy, przygotowaliśmy między innymi wielkie, czterometrowe gry planszowe. – dodaje Katarzyna Maciejewska.

Oprócz weekendowych imprez, w każdą wakacyjną niedzielę będą odbywać się Jarmarki Gryfitów. W związku z remontem Spichlerza, wszystkie wydarzenia zostaną zorganizowane na Rynku Rybackim. Wspólna zabawa rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 15.00.