Urząd Miejski informuje o zakończeniu prac

Urząd Miejski w Słupsku informuje o zakończeniu prac związanych z budową zespołu rekreacyjnego u zbiegu ulic Gdyńskiej, Awstrica i Parkowej – inwestycji realizowanej w ramach Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego 2019.

W uprzednio niezagospodarowanej przestrzeni powstał mały park z chodnikami, oświetleniem, małą architekturą i górką saneczkową.

W parku wydzielono plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, zjeżdżalnią, piaskownicą oraz zamontowano urządzenia do ćwiczeń.

Plac Zabaw na ulicy Gdyńska - Awstrica - Parkowa
Plac Zabaw na ulicy Gdyńska – Awstrica – Parkowa

Zakończyły się prace związane z przebudowami chodników przy ulicach Jaracza, Partyzantów i Powstańców Warszawskich „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia – rewitalizacja Obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska” oraz chodnika wzdłuż rzeki Słupi na odcinku od Mostu Zamkowego do terenów parkowych przy ulicy Nad Śluzami w ramach funduszu chodnikowego.

Nowe nawierzchnie zyskało ok. 1,7 km chodników przy ulicach i ok. 350 metrów chodnika nad rzeką.

Łącznie w 2019 roku w ramach inwestycji związanych z przebudowami chodników przebudowanych zostało ponad 2,5 kilometra ciągów pieszych.

Reklama - Podnośnik koszowy w SłupskuPodnośnik koszowy Słupsk

Ponadto w ramach utrzymania bieżącego dróg wyremontowane zostały chodniki przy ulicach Andersa, Szymanowskiego, Słonecznej i Raszyńskiej na odcinku ponad 1,6 km.

Fotografie: Marcin Wójcik

Reklama