Uniwersytet dla dzieci. Słupszczanie zaczynają studia w podstawówce

Uniwersytet dla dzieci.

Akademia Pomorska w Słupsku po raz kolejny zaprasza w swoje progi dzieci, które chciałyby z pomocą wykładowców znaleźć odpowiedzi na nurtujące naukowe pytania i poznać tajniki otaczającego świata.

Już od października rusza projekt Uniwersytet dla Dzieci

Akademia Pomorska zaprasza uczniów szkół podstawowych w wieku 7-12 lat do udziału w projekcie Uniwersytet dla Dzieci(UdD).

Został on stworzony z myślą o najmłodszych naukowcach i realizowany jest przez słupską uczelnię od marca 2010 roku w oparciu o podobne projekty europejskie.

Mali studenci uczestniczą w atrakcyjnych wykładach oraz ćwiczeniach z różnych dziedzin nauki: fizyki, matematyki, biologii, geografii, nauk medycznych, a także humanistycznych.

Mali studenci

Warto podkreślić, że tegoroczny program zajęć zostanie wzbogacony o nowe, ciekawe warsztaty artystyczne, rozwijające zdolności manualne dzieci – mówi Katarzyna Mudryk-Praszczak, rzecznik Akademii Pomorskiej w Słupsku.

– Wykłady i ćwiczenia przewidziane w programie UdD odbywają się dwa razy w miesiącu w soboty.

Realizowane są w przestrzeni Akademii Pomorskiej w Słupsku, obejmującej nowocześnie wyposażone sale audiowizualne oraz laboratoria.

Jak co roku w październiku odbędzie się również uroczysta Inauguracja.

Podczas Inauguracji dzieci otrzymają z rąk rektora indeksy oraz zostaną symbolicznie pasowani na studentów – dodaje Mudryk-Prasczak.

UdD ma na celu wzbogacanie dotychczasowych zainteresowań i wiedzy dzieci.

Rozwijanie ich intelektu oraz twórczego potencjału, a także pielęgnowanie w nich naturalnej ciekawości świata w czasie trwania wykładów oraz ćwiczeń.

UdD przygotowuje maluchy do życia w społeczeństwie opartym na wiedzy.

Udostępniając najlepsze źródła poznania świata oraz wykorzystując najnowocześniejsze formy edukacyjne i przez kontakt z nauką i kulturą odnajdywały one własne pasje, rozumiały świat, w którym żyją i potrafiły w nim działać.

Zapisy trwają do  30 września 2016 r., o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Dokumenty należy dostarczać do Biura Rektora, ul. Boh. Westerplatte 64, pokój nr 306, II piętro.