Uczniowie Plastyka na warsztatach w toruńskim Dworze Artusa

Uczniowie Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku uczestniczyli w kreatywnych warsztatach fotograficzno-plastycznych pod nazwą „Mój album, moja historia”, które odbyły się na terenie toruńskiego Dworu Artusa.

Słupscy licealiści z Plastyka spędzili twórczo czas w Toruniu – młodzież uczestniczyła w kreatywnych warsztatach fotograficzno-plastycznych pod nazwą „Mój album, moja historia”, które odbyły się na terenie Dworu Artusa.

– Warsztaty miały na celu obudzić w uczestnikach wyobraźnię opartą na twórczym eksperymentowaniu i zabawie z różnymi technikami fotograficznymi. Co to jest kompozycja? Jakie mamy typy ujęć? Na czym polega fotografia studyjna? To tematy, z którymi zaznajamiali się nasi młodzi artyści – i które zostały przećwiczone w trakcie zajęć. Posłużyły uczniom do tego specjalne aparaty instax mini z funkcją natychmiastowego wywołania zdjęć. Następnym krokiem było zaprojektowanie albumów na zrobione zdjęcia. Każdy uczestnik wykonał taką oprawę według indywidualnego pomysłu i dostępnych materiałów – mówi Daniel Stawski z Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Ponadto słupszczanie zwiedzili Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w tym pracownie: grafiki, malarstwa, konserwacji i witrażu. Zostali również oprowadzeni po Starym Mieście. Poznali historię Torunia i zwiedzili najważniejsze miejsca tego miasta.