Uczennice Plastyka laureatkami międzynarodowego konkursu plastycznego

Uczennice Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zostały laureatkami XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie”.

Prestiżową nagrodę w kategorii wiekowej 17-19 lat otrzymała Galina Jangol, natomiast wyróżnienie w kategorii wiekowej 14-16 lat zdobyła Alicja Wałaszewska. Licealistki do konkursu przygotowała Agata Szczepaniak, nauczycielka rysunku i malarstwa w Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu było hasło: „Ja w świecie tysiąca barw” – uczestnicy mieli za zadanie w sposób plastyczny zinterpretować świat realny, bądź świat wyobraźni, niepowtarzalny, pełen niezwykłych miejsc, bohaterów i ich przygód.

Celem konkursu była m.in. promocja talentu dzieci i młodzieży, zachęcanie młodych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych do twórczej refleksji nad otaczającym światem i dialogu o wspólnych wartościach, poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego, wspieranie postaw twórczych dzieci i młodzieży.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Inne Spojrzenie” organizowany jest od 2002 roku, dla dzieci i młodzieży przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Na konkurs napływa co roku kilka tysięcy prac z całego świata, będących artystyczną realizacją tematu przewodniego.