Tydzień badań na Dzień Diagnosty

Czy wiecie, że w minioną sobotę obchodzono Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego? Nowe laboratorium diagnostyczne na mapie Słupska postanowiło uczcić to mało znane święto zapraszając na Tydzień Badań Pure Clinical Lab Network.

W akcji chodzi nie tylko o to, by przedstawić światu nasza placówkę, ale również, a może nawet przede wszystkim, o edukację i profilaktykę – podkreśla Izabela Lewandowska, kierująca nowym laboratorium przy ul. Mochnackiego w Słupsku.

Tydzień badań na Dzień Diagnosty

Akcja pod hasłem „Tydzień Badań Pure Clinical Lab Network” w praktyce oznacza, że codziennie, aż do 2 czerwca, pięć pierwszych osób przez pięć kolejnych dni wykona badania przesiewowe na boreliozę całkowicie za darmo.

Z kolei badania na Helicobacter pylori, Giardia lambia i pasożyty można wykonać aż o połowę taniej niż zazwyczaj.

Jak podkreślają przedstawiciele laboratorium, proponowane badania to testy, które warto wykonać przed rozpoczęciem wakacji, aby wejść w sezon letni bez obaw i dylematów dotyczących stanu zdrowia swojego lub najbliższych.

Szczególnie z boreliozą jest teraz problem. Niepozorny kleszcz potrafi wyrządzić naprawdę sporo szkód w naszym organizmie, a wczesna i sprawna diagnoza mogą pomóc tego uniknąć – tłumaczy Izabela Lewandowska.

Tydzień badań na Dzień Diagnosty
Tydzień badań na Dzień Diagnosty

Borelioza

Przypomnijmy, że borelioza to wieloukładowa choroba zakaźna wywoływana przez bakterie należące do rodzaju Borrelia. Zakażenie człowieka następuje po ukłuciu i żerowaniu kleszcza w skórze, a wczesne objawy choroby obejmują powstanie charakterystycznego rumienia. Niestety, rumień to tylko jeden z objawów boreliozy i występuje u zaledwie 30 procent chorych.

Wielu pacjentów tygodniami, a nawet miesiącami zmaga się z szeregiem różnorodnych objawów takich jak problemy z regeneracją, zaburzenia koncentracji, bóle mięśni czy bóle kostno-stawowe, nie znając przyczyny towarzyszącego im dyskomfortu. Efekt jest taki, że mnóstwo osób nawet nie wie, że krętki Borrelia sieją spustoszenie w jego organizmie, upośledzając kolejne układy. Jedyny sposób na weryfikację to testy diagnostyczne na obecność przeciwciał. Właśnie teraz, do 2 czerwca, można je wykonać bezpłatnie przy ul. Mochnackiego w Słupsku.

Przy akcji warto dodać, że Pure Clinical Lab Network to nowa placówka w Słupsku, która ściśle współpracuje z tak renomowanymi podmiotami jak MDR Regulator czy Pure Clinical, odpowiedzialnymi za prawidłowe wprowadzanie wyrobów medycznych na rynek polski oraz unijny. To m.in. na ich potrzeby nowoczesne laboratorium w Słupsku oprócz badań diagnostycznych, daje też możliwość uczestnictwa w akcji biobankowania i pomocy w rozwoju technologii medycznych.

Dowiedz się więcej na temat akcji i poznaj projekty realizowane przez Pure Clinical Lab Network. Sprawdź również, jak uczestnikiem projektu badawczego i oddać swoje próbki do nowo powstającego biobanku. Nierzadko to kolejny sposób na otrzymanie darmowych wyników badań wykonywanych w ramach konkretnych projektów.

Tydzień badań na Dzień Diagnosty
Tydzień badań na Dzień Diagnosty

Strona internetowa laboratorium: https://purecln.com/kontakt/

Informacja: Pure Clinical Lab Network

Grafika i Zdjęcia: Pure Clinical Lab Network (zmodyfikowane: rozmiar, format i typ na potrzeby publikacji internetowej)