Takiego koncertu w Słupsku dawno nie było. Mieszkańcy sami go wywalczyli

Przedostatni koncert Red Bull Music Presents: Quebonafide On Tour odbył się wczoraj na placu Zwycięstwa w Słupsku. Siódmy z kolei występ w ramach tej trasy przyciągnął tysiące fanów rapera. Ich energia wraz z charyzmą Quebonafide stworzyły wyjątkową atmosferę tego wieczoru.

Muzyczny autobus, który już trzeci tydzień z rzędu przemierza Polskę, wczoraj zatrzymał się na Placu Zwycięstwa w Słupsku. Na jego mobilnej scenie, czyli dachu, koncert zagrał raper Quebonafide – jeden z najpopularniejszych artystów na polskiej scenie. Nie zaskakuje więc, że publiczność gromadziła się na terenie koncertu już od wczesnych godzin popołudniowych. Specjalnie na ten koncert do Słupska przyjechali fani z innych miast, takich jak Koszalin czy Trójmiasto. Wśród publiczności pojawił się równie prezydent miasta – Robert Biedroń.

– Trasa Red Bull Music Presents: Quebonafide On Tour dedykowana jest solowemu albumowi rapera zatytułowanemu „Egzotyka” – mówi Paulina Gosik z firmy red Bull, organizatora koncertów. – Do niej nawiązuje specjalna scenografia, dzięki której Quebonafide występuje na tle liściastej dżungli. Bujną roślinność podkreśla specjalna oprawa świetlna i wyrzutnie dymu. Na koncertach raperowi towarzyszą hypeman Krzy Krzysztof oraz DJ Moyes. Gdy na scenie pojawił się Quebonafide cały teren placu wypełniły głosy krzyczących jego imię fanów. Wspierali go także przez cały występ śpiewając z nim praktycznie każdy utwór. Publika z niezwykłą energią reagowała na muzykę swojego idola nie przestając tańczyć od samego początku koncertu do jego ostatnich minut – dodaje P. Gosik.

Pierwszymi utworami, które wykonał Quebonafide były „Art-B” i „PIN” pochodzące z jego ostatniego albumu, który nagrał wraz z raperem Taco Hemingwayem. Podczas tego drugiego raper zszedł do publiczności i wykonał go wspólnie z nią. W czasie ponad godzinnego koncertu usłyszeć można było nie tylko utwory znane z „Egzotyki” czy „Somy 0,5”, ale także te ze starszych mikstejpów Quebonafide, m.in. „Eklektyki” czy „Dla Fanek Euforii”. Właśnie z tego ostatniego pochodzi bijący rekordy popularności utwór „Candy” nagrany wraz z Klaudią Szafrańską. Podczas koncertu w Słupsku Quebonafide oddał jej zwrotkę publice, która wykonała ją bezbłędnie. Gdy raper zapowiedział zagranie ostatniego utworu, tłum od razu zaczął prosić o więcej. Długie bisy zakończyły utwory „Madagaskar”, podczas którego Quebonafide rzucił się w tłum fanów, a także bijący rekordy popularności przebój „Tamagotchi”, nagrany we współpracy z Taco Hemingwayem.

Quebonafide wystąpił w Słupsku dzięki zaangażowaniu mieszkańców w głosowanie na miasta, które goszczą koncerty Red Bull Music Presents. Podczas dwutygodniowego głosowania on-line Słupsk zebrał łącznie 28044 głosów. Ten decydujący o zakwalifikowaniu się do listy gospodarzy trasy został oddany dosłownie w ostatniej sekundzie.