Szykują się wielkie zawody w małym Przechlewie

Ponad 700 uczestników – czołowych triathlonistów (m.in. Agnieszka Jerzyk, Kacper Adam) i sportowych pasjonatów zapowiedziało dotychczas swój udział w Prime Food Triathlon Przechlewo 2017. Rejestracja na zawody, które odbędą się już za niecały miesiąc (26-27 sierpnia 2017), potrwa do 18 sierpnia 2017.

Sportową formę Tribohaterów i gotowość organizatorów sprawdził sobotni Koleżeński Trening Triathlonowy. Był on okazją do przetestowania trasy, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim próbą generalną przed jubileuszową edycją zawodów, które w zeszłym roku zostały wybrane przez startujących za najlepszą imprezę triathlonową w kraju.

Wielkie zawody w małym Przechlewie

Koleżeński Trening Triathlonowy odbył się 29 lipca 2017 w Przechlewie. Ok. 30 uczestników  pokonało tzw. „ćwiartkę”, czyli 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,55 km biegu. Zajęcia poprowadziła TRIpaka Przechlewo, a oprócz niej na starcie stawiły się m.in. ekipy TKKF Triathlon Koszalin i TriTeam Decathlon Słupsk. Po sportowym wysiłku na wszystkich czekała integracja przy grillu oraz zabawa z nagrodami, w której jeden z uczestników zdobył pakiet startowy na Prime Food Triathlon Przechlewo 2017.

– Koleżeński Trening Triathlonowy był ostatnią w tym roku okazją do sprawdzenia formy i startowego poznania trasy zawodów w Przechlewie – mówi Agnieszka Kwietniewska, zawodniczka ekipy TRIpaka Przechlewo. – Przed nami najważniejsze wydarzenie w naszych sportowych kalendarzach. Prime Food Triathlon Przechlewo to „gwóźdź programu”. Czekają na niego nie tylko zawodnicy ale również mieszkańcy gminy, którzy co roku angażują się w imprezę poprzez start, wolontariat lub kibicowanie – dodaje.

Mistrzowska rywalizacja z najlepszymi

Wielkie triathlonowe święto odbędzie się  w Przechlewie już po raz piąty w historii. Na zawodników czekają zmagania indywidualne na dystansach: 112,99 km (tzw. „połówce”), 56,5 km (tzw. „ćwiartce”) oraz 28,25 km (czyli „sprincie”), a także rywalizacja sztafet na dystansie 56,5 km.  Podczas imprezy odbędą się również Mistrzostwa Cyklu Tri Tour, które przyciągną nad Jezioro Końskie Tribohaterów z całego kraju. Nie zabraknie zawodników z Trójmiasta (aktualnie ok. 76), Słupska (ok. 20), Koszalina (ok. 14) i oczywiście najbliższej okolicy (ok. 14 z samego Przechlewa). Zawodnicy przyjadą też np. z Poznania, Leszna, Przeworska czy Katowic.

– Zawsze z przyjemnością odwiedzam Przechlewo i w tym roku przyjadę tu już po raz trzeci z rzędu. To, co wyróżnia imprezę na tle innych, to serdeczność i zaangażowanie mieszkańców, kibiców i wolontariuszy, rodzinna atmosfera oraz piękna sceneria – mówi olimpijka Agnieszka Jerzyk. – W tym roku wystartuję na dystansie 56,5 km, a zawody będą dla mnie ostatnim przetarciem przed wrześniowymi Mistrzostwami Świata Ironman. W obu przypadkach będą chciała powalczyć o jak najwyższą lokatę, choć oczywiście priorytetem będzie jak najlepszy występ w USA – dodaje.

Oprócz najlepszej polskiej triathlonistki swój udział w zawodach zapowiedział m.in. Kacper Adam – wielokrotny triathlonowy mistrz Polski, zwycięzca cyklu Enea Tri Tour 2015 i pierwszy Polak, który złamał barierę 4 godzin na dystansie „połówki”. Na dystansie 112,99 km rywalizować będzie zwyciężczyni Prime Food Triathlon Przechlewo 2016 Magdalena Lenz, która w tym roku tryumfowała w Triathlon Energy, a na dystansie 56,5 km swoich sił spróbują m.in. najszybsza sprinterka podczas Prime Food Triathlon Przechlewo 2016 i Challenge Poznań 2017 Magdalena Wiśniewska oraz Michał Czapiński, tegoroczny zdobywca podium w swojej kategorii na Garmin Iron Triathlon oraz zawodach w innych lokalizacjach (Gdańsk, Bydgoszcz, Susz, Charzykowy). To tylko niektórzy z wielu ciekawych zawodników, którzy w tym roku stawią się na starcie.

Impreza na medal

Wszyscy odwiedzający Przechlewo w dniach 26-27 sierpnia 2017 będą mogli liczyć na niepowtarzalny klimat, gorący doping kibiców i wiele dodatkowych atrakcji.

Od wielu miesięcy wiele osób pracuje na sukces jubileuszowej odsłony Triathlonu Przechlewo. Od czasu pierwszej edycji, która zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. za najlepszy debiut) staramy się utrzymywać wysoki poziom organizacyjny i dbać o ciekawe atrakcje dla zawodników i kibiców  – mówi Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food i jeden z organizatorów. – Jestem przekonany, że nasi wolontariusze i kibice tradycyjnie zadbają o niepowtarzalną atmosferę zawodów. Zapraszam do Przechlewa wszystkich, którzy chcą  na własne oczy zobaczyć prawdziwe święto triathlonu. Trzymam kciuki za wszystkich startujących i zapraszam do wspólnej zabawy – dodaje Paweł Nowak, który jak co roku będzie startował w zawodach.

Start i meta zawodów zlokalizowane zostaną na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Areną etapu pływackiego będzie Jezioro Końskie, a rowerowego i biegowego – malownicza okolica. Na wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić Przechlewo czekają sportowe wrażenia i liczne atrakcje (m.in. koncert Ani Karwan, konkurs kibicowania, mini triathlon dla dzieci, strefa EXPO, pokazy). Impreza będzie miała też wymiar charytatywny (akcja krwiodawstwa z Człuchowskim Stowarzyszeniem HDK oraz rejestracja w bazie dawców szpiku z DKMS). Ponadto 5 zł z każdego wpisowego trafi do Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Człuchowskiego.