Szpital w Słupsku wśród najlepszych w Polsce!

Na 6. miejscu wśród najlepszych szpitali w Polsce znalazł się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku. Dziś podano wyniki rankingu przygotowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita”.

Szpital w Słupsku wśród najlepszych w Polsce

Oprócz wysokiego miejsca w ogólnopolskim rankingu w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku zdobył także 1. miejsce wśród szpitali województwa pomorskiego.

Wysoko w rankingu szpitali

Natomiast w zestawieniu sieci szpitali na poziomie III Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku uplasował się na wysokiej 2. lokacie. – Zdobywane co roku wysokie miejsca w rankingu szpitali udowadniają, że przykładamy dużą wagę do jakości usług zdrowotnych świadczonych naszym pacjentom – mówi Andrzej Sapiński, prezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Dzisiejsze nagrody potwierdzają, że nie zwalniamy kroku w staraniach o coraz lepsze usługi.

Słupski szpital wśród najlepszych
Słupski szpital wśród najlepszych

Wysokie miejsca w rankingu CMJ i „Rzeczpospolitej” WSzS w Słupsku zdobywa od kilku lat. Przed rokiem wojewódzki ranking w Pomorskiem otwierał także Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku, który znalazł się na pierwszym miejscu szpitali w województwie.

W rankingu krajowym szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych WSzS w Słupsku znalazł się na 8. miejscu wśród sklasyfikowanej setki polskich szpitali. Natomiast w rankingu szpitali na III poziomie sieci WSzS w Słupsku znalazł się także na wysokim 3. miejscu.