Święto Niepodległości uczczą w wodzie. Młodzi słupszczanie powalczą w zawodach pływackich

Z okazji Święta Niepodległości pływacy z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, a także z niemieckiego miasta Dortmund zmierzą się w X Zawodach Pływackich Dzieci i Młodzieży. Organizatorami wydarzenia są Towarzystwo Pływackie Skalar Słupsk oraz Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Święto Niepodległości uczczą w wodzie

Zawody pływackie z okazji Święta Niepodległości odbędą się w niedzielę, 8 listopada na pływalni należącej do Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zawodnicy zmierzą się w dwóch blokach. W pierwszym rywalizować będą ze sobą dzieci w wieku 8-10 lat. Zmierzą się we wszystkich stylach na dystansie 50 metrów. W drugim bloku, na dystansie 100 metrów, także we wszystkich stylach, zmierzą się dzieci w wieku 11-13 lat. Uczestnicy wezma także udział w sztafecie.

– Pływacy, którzy wezmą udział w zawodach są zrzeszeni w licencjonowanych klubach pływackich. Dzieci posiadają licencje polskiego związku pływackiego. To są kwalifikowane zawody. Wyniki znajdować się będą w rankingach ogólnopolskich i europejskich – informuje Maciej Kowalewski, trener Towarzystwa Pływackiego Skalar Słupsk.

W zawodach wezmą udział zawodnicy, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z pływaniem jak i mistrzowie polski oraz reprezentanci kraju, którzy jeżdżą na zawody międzynarodowe.

– Celem zawodów jest popularyzacja sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży, a także propagowanie pływania jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych. Ważne, by młodzi ludzie uczestniczyli w rywalizacji sportowej, uczą się tym samym zasad fair play – dodaje Grzegorz Juszczyński, p.o. dyrektora Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W tym dniu pływalnia przy ulicy Szczecińskiej będzie nieczynna.