Światowy Dzień Książki w ZSI i SMS

W związku ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku postanowili propagować idee czytelnictwa i promować model spędzania czasu wolnego z książką.

Maski Taneczne
Maski Taneczne

Społeczność szkolna ZSI i SMS zorganizowała akcję pod hasłem „Moja ulubiona książka – pochwal się swoją książką!”. W jej ramach uczniowie, nauczyciele i pracownicy obu szkół zamieszczają w przestrzeni Internetu, szczególnie w mediach społecznościowych, swoje zdjęcia, na których eksponują ukochane książki.

Rok 1984
Rok 1984

W naszej szkole staramy się aktywnie propagować idee czytelnictwa wśród młodzieży i promować model spędzania czasu wolnego z książką. Fajnie jest widzieć jak nasi uczniowie stają się aktywnymi uczestnikami kultury czytelniczej. Obcowanie z książką to nie tylko czytanie, ale także ekscytująca i pełna niespodzianek przygoda, dostarczająca wiedzy oraz wiele satysfakcji. Warto czytać, bo książki zmieniają nasz świat, dzięki nim możemy poznawać wyobraźnię innych autorów i podróżować – do woli – mówi Daniel Stawski z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.

Rzeźnia numer pięć
Rzeźnia numer pięć

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich proklamowany został w 1995 roku na 28. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO. Historycznie, idea święta ma swój początek w Katalonii i sięga roku 1930. Data obchodów – 23 kwietnia – związana jest z rocznicą urodzin lub śmierci kilku wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa, Druona, Nabokova. Tego dnia w Hiszpanii, każdy kupujący książkę dostaje w prezencie różę.