Straż Gminna Dzieciom

Sukcesem zakończyła się świąteczna akcja Straży Gminnej z Kobylnicy. Inicjatywa funkcjonariuszy, polegająca na przeprowadzeniu zbiórki zabawek dla potrzebujących dzieci, spotkała się z dużym zainteresowaniem ludzi, którzy nie pozostali bierni na często trudną sytuację innych osób.

Straż Gminna Dzieciom

Wraz z początkiem grudnia Straż Gminna z Kobylnicy rozpoczęła akcję, która miała na celu zbiórkę prezentów dla najbardziej potrzebujących, młodych mieszkańców gminy. Już następnego dnia do siedziby funkcjonariuszy zgłosiły się pierwsze osoby, przynosząc ze sobą różne przedmioty. Przez kolejne dni siedzibę strażników odwiedziło kilkadziesiąt osób.

– Udało się zebrać książki, zabawki, płyty CD i DVD, gry komputerowe, maskotki czy ubrania. Jesteśmy niesamowicie zaskoczeni efektami zbiórki. Wszystkie te przedmioty przynosili mieszkańcy różnych miejscowości. Zdarzały się nawet sytuacje, kiedy zabawki przynosili ludzie, którzy dzień wcześniej byli w naszej komendzie, by uregulować należności związane z mandatami. Święta to czas magiczny, mamy nadzieję, że te prezenty wywołają uśmiech na twarzach najmłodszych – przyznaje Katarzyna ze straży gminnej w Kobylnicy.

Dziś strażnicy gminni wspólnie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej z Kobylnicy przygotowywali świąteczne paczki dla najmłodszych. Do każdej dołączono też słodki upominek od wójta gminy Kobylnica. W przyszłym tygodniu paczki trafią do blisko stu osób.