Słupski szpital na 21 miejscu w Polsce

Słupski szpital

W tym roku po raz dwunasty Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia zorganizowało Ranking „Bezpieczny Szpital”. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o. uplasował się na 21. miejscu w Rankingu w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych.

Zajęta w tym miejscu pozycja to ogromny sukces, ponieważ nasz szpital uzyskał ponad 40 punktów więcej niż w zeszłym roku i co za tym idzie wyższe miejsce w rankingu aż o 21 pozycji. – Ponadto należy zwrócić uwagę na fakt, iż zajęliśmy najwyższe miejsce z wszystkich szpitali marszałkowskich województwa pomorskiego – mówi Alicja Rojek, rzecznik słupskiego szpitala. – Ranking polegał na ocenie działalności szpitala w zakresach takich jak zarządzanie, jakość opieki oraz opieka medyczna.

Do rankingu przystąpiły łącznie 223 szpitale. Aby znaleźć się w zestawieniu „Złotej setki” szpitali trzeba było uzyskać co najmniej 753 punktów. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o. otrzymał aż 850,60 punktów. – Dziękujemy pracownikom za wkład i zaangażowanie w ten sukces – dodaje Rojek. Pragniemy być szpitalem, dla którego najważniejsze jest zdrowie oraz zadowolenie pacjenta – tak wysokie miejsce w Rankingu jest dla nas dowodem, że zmierzamy we właściwym kierunku.