Spotkanie konsultacyjne w sprawie tzw. „uchwał antysmogowych”

Sejmik Województwa Pomorskiego jest w trakcie procedury uchwalania tzw „uchwał antysmogowych” (w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa pomorskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw).

W sprawie „uchwał antysmogowych”

Miasto Słupsk jest współorganizatorem otwartego spotkania konsultacyjnego w zakresie w/w projektów uchwał, które odbędzie się w godzinach 11:00 – 14:00, w dniu 14 listopada w Słupskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Portowej 13b.

Tematem konsultacji będzie wprowadzenie ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw na terenie między innymi naszego miasta.

To prawo, które będzie nas obowiązywało. Zatem zapraszamy do aktywnego udziału w spotkaniu.

Dodatkowo podczas spotkania zostanie przedstawiony program wsparcia finansowego dla mieszkańców województwa pomorskiego.

„Czyste powietrze”

Listopad jest miesiącem, w którym zaczynamy ogrzewać nasze domy i mieszkania, często paląc w piecach (kotłach) opałem niskiej jakości. To jest także moment na to, aby przypomnieć, że wszyscy mamy wpływ na jakość powietrza w mieście. Jednym z głównych powodów problemu smogu w naszym kraju jest tak zwana niska emisja, czyli uwalnianie do atmosfery szkodliwych substancji, a dymiące kominy mają największy wpływ na jego powstawanie.

Czyste powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwa stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią.

Działania te mogą nie tylko pomóc chronić środowisko naturalne i zdrowie mieszkańców, ale także przynieść oszczędności finansowe w domowym budżecie.