Sparta Sycewice najlepsza na Pomorzu

Prowadzony przez Ryszarda Hendryka zespół dziewcząt – UKS Sparta Sycewice – nie dał szans rywalkom i zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej w finale wojewódzkim Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Teraz przed młodymi piłkarkami zmagania ogólnopolskie, które już w przyszłym tygodniu odbędą się w Warszawie.

 
Finał wojewódzki Turnieju odbył się siódmego października w Starogardzie Gdańskim. UKS Sparta Sycewice trafił do grupy z zespołami: Gimnazjum Subkowy, SP Świerzno Miastko i Orlik Luzino. Zespół Ryszarda Hendryka nie pozostawił złudzeń rywalkom i wygrał wszystkie trzy spotkania grupowe, zapewniając sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek.

 
W pierwszym starciu dziewczęta z Sycewic zmierzyły się z SP Świerzno Miastko. Po zaciętej walce, to jednak zespół Sparty zdołał strzelić jedną bramkę, nie tracąc przy tym żadnej. Zwycięstwem 1:0 zakończyło się też drugie ze spotkań naszych piłkarek, które tym razem okazały się lepsze od Orlika Luzino. Największe emocje przyniósł mecz, który kończył rywalizację grupową. Gminazjum Subkowy postawiło trudne warunki, jednak upór i determinacja podopiecznych Ryszarda Hendryka pozwoliły cieszyć się z korzystnego rezultatu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

 
– Ten turniej stał na bardzo wysokim poziomie. O sukces nie było łatwo, dlatego jeszcze lepiej on smakuje. Cieszę się z postawy dziewcząt, które naprawdę pokazały się z bardzo dobrej strony. Przed nami wyjazd do Warszawy. Nie boimy się nikogo, choć przyjeżdżamy z małej miejscowości. Jesteśmy w dobrej dyspozycji i możemy sprawić niespodziankę – podkreśla Ryszard Hendryk, trener UKS Sparta Sycewice.
Turniej w Warszawie odbędzie się w dniach 14 – 17 października. W rywalizacji weźmie udział kilkanaście drużyn z całego kraju, które zwyciężyły w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim.

 
Skład UKS Sparta Sycewice: Mańkowska Oliwia, Samsel Natalia, Kupisińska Zuzanna, Krauze Nikola, Elward Karolina, Jasińska Sylwia, Żmuda – Trzebiatowska Klaudia, Galk Kornela, Masłowska Joanna.