SMS Słupsk brązowym medalistą mistrzostw Polski

Drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Słupska wywalczyła brązowy medal w finałach Mistrzostw Polski szkół gimnazjalnych w piłce nożnej chłopców, które odbyły się w Głuchołazach (woj. opolskie). Słupszczanie w walce o brąz pokonali po rzutach karnych rówieśników z Leszna.

W finałowych spotkaniach rozegranych na obiektach Ośrodka Banderoza oraz na Stadionie Miejskim w Głuchołazach rywalizowało ze sobą 13 zespołów chłopców podzielonych na dwie grupy. Młodzi słupszczanie (chłopcy z rocznika 2002 i 2003) po losowaniu trafili do grupy B, gdzie zmagali się z rówieśnikami z Łodzi, Leszna, Lublina, Kwidzyna i Kędzierzyna-Koźla.

Na starcie SMS Słupsk wygrał trzy spotkania. Podopieczni Adama Pietrasa i Marcina Rusakiewicza pokonali młodych piłkarzy z Lublina 2:1 (bramki dla słupszczan: Kacper Formela i Mateusz Barszcz), następnie ograli zespół z Kwidzyna 1:0 (bramka: Kacper Formela) oraz zanotowali zwycięstwo z ekipą z Kędzierzyna-Koźla 2:0 (bramki: Tomasz Parzych i Kacper Formela). Czwarty mecz słupszczanie zremisowali z młodzieżą z Łodzi 2:2 (bramki: Kacper Formela i Jakub Gutowski ).

Reklama - Podnośnik koszowy w SłupskuPodnośnik koszowy Słupsk

W meczu o awans do półfinału zawodnicy ze Słupska zremisowali z drużyną z Leszna 2:2 (gole: Kacper Formela i Mateusz Barszcz). Remis dawał słupszczanom możliwość gry w półfinale. W półfinałowym pojedynku SMS Słupsk uległ po rzutach karnych ekipie z Kleosina (karne 2:3).

W spotkaniu o III miejsce SMS Słupsk wygrał w rzutach karnych 3:1 z uczniami z Leszna.

Kadra SMS Słupsk: Kornel Kaniowski, Marcel Pietrykowski, Konrad Diegner, Jakub Mondrzejewski, Kacper Formela, Marcel Kaca, Hubert Krzyżanowski, Jakub Gutowski, Jakub Janinkiewicz, Tomasz Parzych, Mateusz Skurnóg, Mateusz Barszcz. Trenerzy: Marcin Rusakiewicz i Adam Pietras.

Reklama