Słupszczanki opracowały urządzenie do zgniatania puszek i plastikowych butelek

Uczennice Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zostały finalistkami X edycji konkursu „Młody Innowator”.  Słupszczanki skonstruowały prototyp urządzenia do zgniatania puszek i plastikowych butelek po napojach. Finał konkursu odbędzie się niebawem w Warszawie.

 

 

Uczennice Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku: Joanna Kołodziejska z klasy trzeciej Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego oraz Katarzyna Wrońska z klasy czwartej Technikum Weterynarii  zostały finalistkami X edycji konkursu „Młody Innowator”, organizowanego przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Towarzystwo Kultury Technicznej oraz Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Słupszczanki awansowały do ostatniego finałowego etapu konkursu , który odbędzie się w Warszawie.

 

 

 

W ramach konkursu uczennice skonstruowały prototyp urządzenia do zgniatania puszek i plastikowych butelek po napojach. Produkt nosi nazwę „PUSH – CA[N]. Bądź EKO i zaoszczędź miejsce w trzech krokach.”  Pracę nad innowacją uczennic nadzorowała  Monika Skwarek, nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.