Słupszczanin miał w domu kulę amfetaminy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji Słupsku ustalili i zatrzymali 18-latka ze Słupska, który w mieszkaniu ukrywał ponad 90 tabletek extasy, marihuanę i prawie 300 gramów amfetaminy.

 

 

Głównym zadaniem policyjnych wydziałów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej jest ustalanie źródeł pochodzenia narkotyków, osób odpowiedzialnych za ich wprowadzanie do obrotu oraz konsumentów. Działania słupskich policjantów z Wydziału Kryminalnego doprowadziły do ustaleń, z których wynikało, że na jednym z osiedli mieszka 18- latek, który może mieć związek z tego typu przestępczością. Sygnał wymagał szybkiego sprawdzenia dlatego natychmiast śledczy podjęli decyzje o realizacji.

 

 

 

–  Podczas przeszukania mieszkania, w którym przebywał 18-letni mieszkaniec Słupska, kryminalni zabezpieczyli 90 tabletek extasy, prawie 10 gramów marihuany oraz uformowaną z amfetaminy białą kulę o wadze prawie 300 gramów. Łączna wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 10 tysięcy złotych – informuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji w Słupsku. – Zatrzymany do sprawy 18-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. W tej chwili policjanci będą ustalać czy mężczyzna wprowadzał narkotyki do obrotu.

 

 

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadanie znacznej ilości narkotyków podlega odpowiedzialności karnej od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.