Słupszczanin laureatem konkursu 8 Wspaniałych

W dniach 17.06.-19.06. 2016 r. w Prudniku odbył się XXII Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. Wśród 8 laureatów znalazł się słupszczanin Paweł Sznejder z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku.

 

 

– W XXII Finale Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych” uczestniczyło ponad 300 wolontariuszy z kilkudziesięciu polskich miast – mówi Bożena Konarowska, instruktor w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku – To konkurs promujący wolontariackie działania na rzecz społeczeństwa i środowiska lokalnego, prospołeczne postawy, zachowania mające na celu przeciwdziałanie przemocy i agresji.

 

 

To wielki sukces dla tego młodego wolontariusza, ale także dla Słupska. Paweł Sznejder współpracuje z Progresją, Caritas, WOŚP. Działalność wolontariacką rozpoczął od zbiórek żywności. Jest honorowym krwiodawcą. Pomaga osobom niedołężnym, organizuje wigilie oraz wielkanocne śniadania dla najuboższych. Jest ratownikiem na basenie. Odwiedza podopiecznych słupskiego hospicjum. Angażuje się w życie lokalnego Kościoła – pomagał w organizacji Marszu dla Jezusa i Orszaku Trzech Króli.