Słupszczanin dwa lata spędził na Czarnym Lądzie. Budował policję

Po blisko dwóch latach spędzonych w Republice Liberii, do Słupska wrócił asp. Piotr Kasprzyk, policjant słupskiej komendy.

Od maja 2015 roku pełnił służbę w ramach Polskiego Kontyngentu Policyjnego Misji ONZ (UNMIL).

W trakcie misji pełnił stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego Policji ONZ w Liberii, gdzie między innymi koordynował wymianę informacji oraz wspomagał proces szkolenia policji.

Budował policję

Funkcjonariusz policji – aspirant Piotr Kasprzyk po dwóch latach służby  w Republice Liberii wrócił do słupskiej jednostki. Mundurowy pracuje w Policji 13 lat.

Jego predyspozycje oraz ukończone specjalistyczne kursy pozwoliły mu na udział w misji Polskiego Kontyngentu Policyjnego ONZ w Republice Liberii.

Doświadczenie jakie zdobył w trakcie służby w Wydziale Kryminalnym w Słupsku, pozwoliło mu objąć stanowisko Kierownika Zespołu Doradców ds. Wywiadu Kryminalnego i Przestępczości Zorganizowanej i budować zdolności operacyjne lokalnych agencji bezpieczeństwa oraz doradzać w zakresie bezpieczeństwa na terenie Liberii.

Wyróżniony funkcjonariusz

Realizacja zadań na bardzo wysokim poziomie przez słupskiego policjanta, przyczyniła się do jego awansu. – Od czerwca 2016 roku pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Kryminalnego Policji ONZ w Liberii –  informuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Oprócz dotychczasowych zadań, aspirant odpowiedzialny był za koordynowanie wymiany informacji pomiędzy rządem Liberii, a misją ONZ oraz wspomaganiem procesu szkolenia miejscowej Policji. W dowód uznania dla jego służby, odebrał list gratulacyjny od Komendanta Policji ONZ w Liberii.

Policjant przyznaje, że misja była dużym wyzwaniem i wielką przygodą. Obok ciężkiej służby i wielu obowiązków, funkcjonariusz znajdował również czas na pomoc w lokalnym sierocińcu w Monrowii.

Obecnie przebywa na urlopie wypoczynkowym, w trakcie którego dzieli się wspomnieniami z kolegami.