Słupszczanie chcą 7 milionów, a miasto daje im tylko 2

Aż 77 projektów wpłynęło do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Słupsku. To o wiele więcej niż w ubiegłym roku, gdy zgłoszono 44 propozycje. W tym roku mieszkańcy nie tylko domagają się remontu chodników i ulic, ale dużą popularnością cieszą się projekty społeczne, których jest prawie tyle samo co projektów inwestycyjnych.

Słupszczanie chcą 7 milionów

– W ubiegłym roku było 11 projektów społecznych a w tym roku 37 więc jest to duży wzrost – zaznacza Iwona Chrapkowska z Urzędu Miejskiego w Słupsku. – Kwota, na którą opiewają wnioski to około 7 milionów złotych, a wydać na ten cel możemy dwa miliony złotych.

Obecnie wnioskami złożonymi przez słupszczan zajmują się poszczególne wydziały słupskiego magistratu, które sprawdzą go pod względem merytorycznym. Urzędnicy sprawdzają m.in. czy projekty można zrealizować w ciągu jednego roku i czy dobrze zrobiony jest kosztorys.

Budżet obywatelski

W tym roku wśród wniosków o dofinansowanie przygotowanych przez słupszczan nie są tylko pomysły na remont jakiejś drogi lub chodnika, ale pojawiły się wnioski o pieniądze na projekty edukacyjne, sportowe, polityki prorodzinnej i ochrony zwierząt.

Głosowanie nad projektami tegorocznego budżetu obywatelskiego we wrześniu. Tym razem słupszczanie będą mogli oddać głosy na cztery projekty, a nie jak to było w poprzednich latach tylko na jeden.