W słupskim szpitalu wspinają się dla zdrowia

Rehabilitacja dzieci będzie teraz przebiegać sprawniej i bardziej kompleksowo. W słupskim szpitalu stanęła specjalna ścianka rehabilitacyjna ufundowana przez Kiwanis International Klub Słupia.
Ścianka przypomina tę sportową, jednak jej zadanie jest nieco inne. Rehabilitacja przy jej użyciu ma pomóc w zaburzeniach przetwarzania sensorycznego oraz ogólnego usprawnienia organizmu. Ta terapia ma budować w dzieciach planowanie ruchu oraz pewność siebie. Zdaniem Agaty Konobrodzkiej, kierownika ośrodka rehabilitacji dziennej dla dzieci, jest to innowacyjna forma rehabilitacji.

W słupskim szpitalu wspinają się dla zdrowia

szpital.Still005

– Niewiele ośrodków ma taką ściankę w swoich zasobach. Dzięki niej terapię można urozmaicić, uatrakcyjnić, a także jeszcze lepiej wpłynąć na rozwój dzieci. – informuje pani kierownik.

Słupskie stowarzyszenie Kiwanis współpracuje ze szpitalem od 2006 roku. Dzięki działaniom klubu na oddziale jest już specjalistyczna bieżnia z poręczami do nauki chodzenia. Członkinie stowarzyszenia zafundowały także kojec dla psa, z którym dzieci miały zajęcia w ramach dogoterapii.

Podczas uroczystego przekazania ścianki do rehabilitacji, mali pacjenci otrzymali także lalki kiwaniski. Są to białe szmaciane laleczki, które mają umilić pobyt w szpitalu. Z jednej strony pełnią formę przytulanki, a z drugiej są narzędziem terapeutycznym. Często dzieci odreagowują swoje bolesne doznania rysując na lalce. Po zakończeniu leczenia mogą ją zabrać do domu.