Słupski powiat najlepszy w województwie w zdobywaniu pieniędzy na drogi

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku ukazała się lista rankingowa Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na 2017 rok tzw. schetynówki.

– Nasz wniosek dotyczący przebudowy drogi powiatowej Dobieszewo-Gogolewko na 25 wniosków zgłoszonych przez samorządy powiatowe z terenu woj. pomorskiego znalazł się na 2 miejscu na liście rankingowej – mówi Paweł Lisowski ze słupskiego starostwa powiatowego.

Najlepsi w zdobywaniu pieniędzy na drogi

Dzięki wysokiej ocenie wniosku powiat słupski uzyskał maksymalne dofinansowanie 3 mln zł i kolejne 12 km drogi powiatowej zostanie w 2017 r. przebudowane.

Łączna wartość inwestycji planowana jest na 7 mln z czego po 2 mln sfinansują Powiat i gm. Dębnica Kaszubska.

3 mln pochodziły będą z dofinansowania zewnętrznego.

– To bardzo dobra informacja. W obecnej kadencji mamy 100 procent skuteczność pozyskiwania pieniędzy na inwestycje drogowe – dodaje Lisowski.

– W chwili obecnej wykonujemy 2 inwestycje, na które uzyskaliśmy dofinansowanie z Programu Rozwoju Infrastruktury Drogowej na 2016 rok.

Inwestycje

Inwestycje te to Głobino-Dobieszewo i Stowięcino-Potęgowo.

Dodatkowo z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozyskaliśmy środki na przebudowę drogi powiatowej na terenie Gminy Smołdzino.

Kolejne otrzymane dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej plasuje powiat słupski na 1 miejscu wśród wszystkich powiatów w województwie pomorskim jeżeli chodzi o pozyskane środki na infrastrukturę drogową na półmetku obecnej kadencji samorządu.