Słupska fundacja została „Lodołamaczem”

Fundacja Progresja ze Słupska otrzymała srebrny medal w konkursie Lodołamacze 2016. Wyróżniona została w kategorii Instytucja.

Podczas uroczystości, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku słupska Fundacja już po raz drugi została wyróżniona certyfikatem za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia.

Od pięciu lat Fundacja Progresja wspiera, doradza i szkoli osoby niepełnosprawne w naszym regionie. Dzięki wsparciu tej organizacji ponad 13 000 osób mogło otrzymać informacje o przysługujących im ulgach i dofinansowaniach, bezpłatne porady radcy prawnego oraz wsparcie psychologa. – Równolegle Fundacja prowadzi szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe osób niepełnosprawnych i promuje ich zatrudnienie na otwartym rynku pracy – informuje Anna Rozental, prezes Fundacji Progresja.

„Lodołamacze” to ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworząc coraz lepsze warunki pracy i prowadząc dojrzałą politykę personalną stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych. Jednocześnie pokazują, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy.

Konkurs Lodołamacze organizowany jest corocznie od 2006 r. W tym roku realizowana jest XI edycja.