Słupsk ma sposób na ożywienie gospodarki i centrum miasta

Weszły w życie trzy uchwały wspierających lokalny biznes w Słupsku. Przedsiębiorcy mogą być zwolnieni z podatków pod warunkiem, że będą tworzyć nowe miejsca pracy, pracują w branżach, które znikają z mapy miasta albo działają w nowoczesnych technologiach.

 

 

Pakiet „Słupsk wspiera Biznes” wprowadza zwolnienia z podatku od nieruchomości dla trzech grup słupskich przedsiębiorców. Ma na celu stymulowanie zarówno rozwoju szeroko pojętej, głównie małej i średniej, przedsiębiorczości w Słupsku, jak i wsparcie branż zagrożonych wyginięciem, firm innowacyjnych oraz ożywienie centrum miasta.

 

 

Pakiet „Słupsk wspiera Biznes” to kompleksowy system zachęt inwestycyjnych w formie zwolnień od podatku od nieruchomości obowiązujących na terenie miasta Słupska.

 

 

W skład Pakietu wchodzą :

  1. Uchwała w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis na tworzenia nowych miejsc pracy na terenie miasta Słupska
  2. Uchwała w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis na wsparcie branż chronionych, zanikających i preferowanych na wskazanym obszarze w centrum miasta Słupska
  3. Uchwała w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis na wsparcie rozwoju nowoczesnych technologii, innowacji i działalności badawczo-rozwojowej na terenie miasta Słupska i Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Pakiet to efekt wspólnych pomysłów, propozycji i pracy urzędników, lokalnych władz, Radnych i instytucji okołobiznesowych. Jak chwalą się urzędnicy ratusza jeszcze nigdy Słupsk nie wspierał lokalnych przedsiębiorców w tak szerokim zakresie w kontekście zwolnień z podatku. Tym bardziej jest nam miło zachęcić słupskie firmy do korzystania ze zwolnień, które od dziś im przysługują.

 

 

– Dotychczas wsparcie otrzymywali tylko przedsiębiorcy funkcjonujący w strefie ekonomicznej, a teraz proponujemy pomoc dla przedsiębiorców w mieście – mówi Dagna Mikołajczak-Maśnicka, dyrektor wydziału współpracy z biznesem Urzędu Miejskiego w Słupsku. – Ubiegający się o zwolnienia będą musieli powypełniać trochę wniosków, ale służymy pomocą.

Wszelkich informacji kto i w jaki sposób może skorzystać ze zwolnienia udzielają pracownicy Wydziału Współpracy z Biznesem Urzędu Miejskiego w Słupsku.