Słupsk dołączył do akcji „Polska biega”

W miniony weekend na terenie całego kraju – w ramach akcji „Polska biega” – organizowane były różnego rodzaju biegi na dystansach 5, 10 kilometrów i nie tylko.  SOSiR zorganizował I Słupski Duathlon „Terenowa 16-tka”, w którym udział wzięło blisko 50 zawodników. Uczestniczy musieli zmierzyć się z 12-kilometrową jazdą rowerem.

 

 

– Walczyłam z sobą. Trasa dość wymagająca, szczególnie pierwszy podjazd i ten nierówny teren przed mostem czołgowym. Pierwszy raz brałam udział w duathlonie i teraz wiem, jak ciężko jest zejść z roweru i dalej jeszcze biec, ale udało się, jestem jedną z 9 kobiet, którym udało się ukończyć I Słupski Duathlon. Jestem dumna! Atmosfera była przednia – informuje jedna z uczestniczek duathlonu.

 

 

Na linii startu pojawiło się 49 osób, większość uczestników była ze Słupska, ale kilkunastu przyjechało m.in. z Darłowa, Koszalina i Gdyni. Na terenie Parku Kultury Sportu i Rekreacji funkcjonował serwis rowerowy, by przed startem jednoślad nie zawiódł na trasie. Tomasz Klin Rehabilitacja świadczył usługi masażu dla wszystkich obolałych oraz tych, którzy po prostu chcieli się zrelaksować. Na terenie parku znakowane były także rowery, zajęli się tym funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

 

 

– Na podium stanęły trzy kobiety i trzech mężczyzn. Najlepszą wśród pań okazała się być Renata Skoczyńska z Ustki, tuż za nią drugie miejsce zajęła Wiktoria Kowal ze STOPY, a trzecie Marta Włodarczyk również reprezentująca STOPĘ – informuje Marta Szudobaj ze Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn zajął Tomasz Marzec z My Gym, pokonując cały dystans w 38 minut i 48 sekund. Drugi na podium był Jacek Wąsicki ze Stopy, a trzeci Damian Rodziński.

Każdy ze stojących na podium oprócz pucharów dostał także nagrody finansowe ufundowane przez Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

 

– Na pewno będzie druga edycja Słupskiego Duathlonu, pomyślimy także o triathlonie… z udziałem kajaków– dodaje Agnieszka Klimczak, p.o. Dyrektora SOSiR.