Słupscy uczniowie na profesjonalnych warsztatach chemicznych

Kilkunastoosobowa grupa uczniów Medycznego Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyła w profesjonalnych zajęciach warsztatowych z chemii. Warsztaty odbyły się w EduLAB – laboratorium edukacyjnym zlokalizowanym w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Na profesjonalnych warsztatach chemicznych

Tematem zajęć były reakcje redoks związków chromu i manganu oraz elektrochemia. Słupscy uczniowie samodzielnie wykonali szereg interesujących doświadczeń pod okiem profesjonalistów. Badali m.in.: amfoteryczny charakter wodorotlenku chromu, reakcję redukcji manganianu potasu w różnych środowiskach oraz utlenianie wodorotlenku manganu. Doświadczyli również, jak powstaje „owocowa bateria” na przykładzie….cytryny!

– Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w interesujących warsztatach chemicznych. Sama wykonywałam doświadczenia, które są doskonałym uzupełnieniem lekcji chemii. Poza tym nauczyłam się obsługiwać różne urządzenia laboratoryjne. Pod okiem profesjonalistów doświadczyłam interesującej lekcji chemii. Mam nadzieję, że mój udział w warsztatach wpłynie pozytywnie na wyniki edukacyjne z chemii – mówi uczennica Medycznego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku.

Młodzież ze Słupska wzięła również udział w kursie teoretycznym z chemii przeprowadzonym przez nauczycieli akademickich.