Słupscy pływacy znów zabłysnęli. Zdobyli drugie miejsce w województwie

W miniony weekend na pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w pływaniu. W zawodach udział wzięło 230 zawodników z 21 klubów. Nasze miasto reprezentowały kluby SKALAR Słupsk jak zawsze wzmocniony przez zawodników ze szkoły SP8 oraz AQUARIUS Słupsk.

 

Miłym akcentem był udział zawodników z CSW OPTY Ustka, gdzie trenerem jest Jarosław Domałążek. Zawody te były ostatnią szansą na poprawienie swoich rekordów życiowych w 2017 roku, a dla niektórych były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Seniorów (19-22.12.2017r – Łódź). Mowa tu o Agnieszce Rutkowskiej zawodniczce TP SKALAR Słupsk.

Słupscy zawodnicy TP SKALAR zaprezentowali się jak zawsze z dobrej strony. Poprawiali swoje rekordy życiowe lub byli bardzo tego blisko. W klasyfikacji generalnej TP SKALAR zajął II miejsce z 8 medalami (6 złotych, 2 brązowe). Zdobyli je Agnieszka Rutkowska (I m-ce na 50m, 100m i 200m stylem klasycznym, I m-ce 100m i 200m stylem zmiennym i I m-ce na 200m stylem dowolnym, III m-ce 50 m stylem motylkowym) i Michał Grzecza – podopieczny Macieja Kowalewskiego ( III m-ce na 800m stylem dowolnym). Zaznaczyć trzeba, że zawody odbywały się w formule OPEN, gdzie najmłodsi  rywalizowali z najstarszymi. TP SKALAR Słupsk reprezentowali: Agnieszka Rutkowska, Michał Grzecza, Dawid Plaga, Gracjan Krumplewski, Kaja Szeremeta, Wiktoria Palicka, Amelia Drużba, Marcelina Kostecka, Aleksander Janczylik.

Podczas otwarcia zawodów miało miejsce miłe wydarzenie. Trenerzy Maciej Kowalewski, Dariusz Grondziewski oraz zawodnicy Michał Grzecza i Agnieszka Rutkowska otrzymali podziękowania z rąk Prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego Pana Jarosława Chrościelewskiego za wybitne osiągnięcia w 2017 roku.

– Zawody uważam za bardzo udane. Większość naszych zawodników poprawiła swoje rekordy życiowe, co na pewno napędzi ich do dalszej ciężkiej pracy. Dla Agnieszki był to sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Seniorów. Dlatego też jej program startów był bardzo wymagający. Na uwagę zasługuje fakt, iż została najlepszą zawodniczką w kategorii 16-latek i OPEN. Zbliżające się Mistrzostwa odbędą się w Łodzi w terminie 19-22.12.2017r. Proszę trzymać kciuki, będziemy walczyć z najlepszymi w kraju – mówi trener słupskich pływaków Dariusz Grondziewski.