Siedzą i myślą jak ma wyglądać Słupsk w 2022 roku

Rozpoczęły się prace nad Strategią Rozwoju Miasta Słupska do 2022 roku. Dzisiaj w słupskim ratuszu spotkali się ci, którzy mają wymyślić jak ma się rozwijać miasto. Ludzie ci reprezentują różne grupy społeczne i grupy zainteresowań słupszczan. To ma być gwarancją, że projekt będzie wcielony w życie.

Siedzą i myślą jak ma wyglądać Słupsk w 2022 roku

Prace nad strategią Słupska prowadzone będą od lipca do początku października – w tym czasie planowanych jest 7 spotkań warsztatowych. Prace nad strategią odbywać będą się w grupach przypisanych do obszarów strategicznych:
– Jakość życia
– Nowoczesna, zielona gospodarka
– Natura w mieście
– Mobilność i zrównoważony transport
– Przestrzeń miasta

W każdym podzespole zajmującym się danymi sferami życia miasta znajdą się reprezentanci Rady Miasta, Urzędu Miasta, spółek i instytucji miejskich, organizacji pozarządowych, rad prezydenta miasta, np.: Rady Biznesu, Rady Zrównoważonego Rozwoju i Zielone Modernizacji, Rady Prezydenckiej itd.

– Chodzi o to, abyśmy wspólnie mogli się zastanowić, jak ma nasze miasto wyglądać – mówi Beata Maciejewska z Urzędu Miejskiego w Słupsku. – Żeby to nie był dokument, który powstaje gdzieś na biurku jakiegoś urzędnika i potem stoi na półce w pięknej oprawie tylko odwrotnie: żeby jak najwięcej osób strategię Słupska przygotowało.

spotkanie.Still005
W ramach dotychczasowych prac nad strategią, trwających od stycznia 2015 r., stworzona została i skonsultowana wizja miasta oraz wyodrębnione zostało 5 obszarów strategicznych. Nad obszarami oraz wizją miasta pracowały 3 zespoły.

Przeprowadzono także diagnozę społeczno-gospodarczą miasta oraz badania focusowe „Przepis na Słupsk – mieszkańcy współtworzą strategię”. Podsumowaniem prac nad strategią była „Debata o mieście”, która odbyła się 2 czerwca w urzędzie miasta z udziałem osób z Rady Miasta, urzędu miasta, spółek miejskich, organizacji pozarządowych oraz Rady Zrównoważonego Rozwoju i Zielonej Modernizacji Miasta.