Rzepak nie jest dobrą kryjówką na skradzione przedmioty

Policjanci z Główczyc zatrzymali 25 – letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do garażu. Sprawca ukradł elementy wyposażenia ciągnika rolniczego i narzędzia o łącznej wartości prawie 20 tysięcy złotych. Kryminalni odzyskali już skradzione przedmioty. Złodziej ukrył je na polu rzepaku w pobliżu swojego domu.

Rzepak nie jest dobrą kryjówką na skradzione przedmioty

Sprawca wyłamał blachę z drzwi wejściowych i włamał się do garażu wewnątrz którego znajdował się nowoczesny ciągnik rolniczy. Złodziej najpierw zdemontował, a później ukradł zaczepy ciągnikowe, cięgła rolnicze oraz inne elementy jego wyposażenia o łącznej wartości blisko 20 tysięcy złotych. Śledczy zajmując się tą sprawą zabezpieczyli ślady na miejscu włamania oraz rozpytywali mieszkańców pobliskich posesji.

– Kilkadziesiąt minut później funkcjonariusze dotarli do jednego z domów gdzie jak się okazało mieszkał podejrzewany o włamania mężczyzna – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – W trakcie przeszukania terenu w pobliżu jego domu, policjanci na polu rzepaku znaleźli skradzione przedmioty.

Mężczyzna, którym okazał się 25- letni mieszkaniec gminy Główczyce został zatrzymany, a następnie przesłuchany. Nie krył zdziwienia tak szybkim ustaleniem i zatrzymaniem przez główczyckich policjantów. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów włamania i kradzieży. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.