Ruszają przenosiny laryngologii w słupskim szpitalu

Od jutra, czwartku 31 sierpnia rozpocznie się przeprowadzka Oddziału Otorynolaryngologicznego w słupskim szpitalu. To ostatni etap przeprowadzek przed przenosinami porodówki do Słupska.

Przeniesienie Oddziału Otorynolaryngologicznego było konieczne, aby zrobić miejsce dla Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, który obecnie mieści się jeszcze w Ustce.

Przenosiny laryngologii w słupskim szpitalu

Laryngologia przeniesiona zostanie z pierwszego piętra na parter, gdzie wcześniej mieściła się poradnia chirurgii dla dzieci i inne pomieszczenia magazynowe.

– Cały parter został przebudowany. Postawiono nowe ściany, wszystkie instalacje i wentylację dostosowano do potrzeb oddziału – informuje Elżbieta Gryko, rzecznik słupskiego szpitala.

– Przygotowana została także sala zabiegowa o wyższym standardzie niż posiadana dotychczas na oddziale. Różnicą jest klimatyzacja z laminarnym przepływem powietrza, która spełnia wymogi stawiane salom operacyjnym.

Nie ma zmiany ilości łóżek

Liczba łóżek dla pacjentów pozostanie taka sama. Nadal będą to 24 łóżka.

Przeprowadzka potrwa do weekendu.

Natomiast w miejscu dotychczasowej laryngologii ruszą prace remontowe dostosowujące oddział do potrzeb położnictwa i patologii ciąży. Część pomieszczeń zostanie przebudowana pod nowe funkcje i doposażona w niezbędne instalacje.