Ruszają przenosiny laryngologii w słupskim szpitalu

Od jutra, czwartku 31 sierpnia rozpocznie się przeprowadzka Oddziału Otorynolaryngologicznego w słupskim szpitalu. To ostatni etap przeprowadzek przed przenosinami porodówki do Słupska.

Przeniesienie Oddziału Otorynolaryngologicznego było konieczne, aby zrobić miejsce dla Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, który obecnie mieści się jeszcze w Ustce.

Przenosiny laryngologii w słupskim szpitalu

Laryngologia przeniesiona zostanie z pierwszego piętra na parter, gdzie wcześniej mieściła się poradnia chirurgii dla dzieci i inne pomieszczenia magazynowe.

– Cały parter został przebudowany. Postawiono nowe ściany, wszystkie instalacje i wentylację dostosowano do potrzeb oddziału – informuje Elżbieta Gryko, rzecznik słupskiego szpitala.

– Przygotowana została także sala zabiegowa o wyższym standardzie niż posiadana dotychczas na oddziale. Różnicą jest klimatyzacja z laminarnym przepływem powietrza, która spełnia wymogi stawiane salom operacyjnym.

Nie ma zmiany ilości łóżek

Liczba łóżek dla pacjentów pozostanie taka sama. Nadal będą to 24 łóżka.

Reklama - Podnośnik koszowy w SłupskuPodnośnik koszowy Słupsk

Przeprowadzka potrwa do weekendu.

Natomiast w miejscu dotychczasowej laryngologii ruszą prace remontowe dostosowujące oddział do potrzeb położnictwa i patologii ciąży. Część pomieszczeń zostanie przebudowana pod nowe funkcje i doposażona w niezbędne instalacje.

Reklama