Rodzinna saga mundurowa

Już jutro o godzinie 12.00 Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza na wykład podinsp. w st. sp. Zdzisław Dróbka „W stulecie Rzeczypospolitej Polskiej. Rodzinna saga mundurowa”

Wykład odbędzie się 6 marca 2021 roku, w Białym Spichlerzu, w sali im. Barbary Zielińskiej.

Na wykładzie zostanie zaprezentowana rodzinna opowieść o kilku pokoleniach w uniformach od okresu międzywojennego po współczesnych mundurowych.

Autor na przykładzie familii pokaże warsztat genealogiczny, omówi historię i tradycję Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Ludowego Wojska Polskiego, Milicji Obywatelskiej, Policji i Marynarki Wojennej, bo wszystko zaczęło się od »dziadkowego guzika mundurowego« Józefa Dróbki strażnika granicznego z placówki w przedwojennych Chojnicach.

Prelegent jest także ppor. rez. Wojska Polskiego, członkiem Warszawskiej Rodziny Katyńskiej, nauczycielem historii i członkiem Światowego Związku Genealogicznego.

Wykład w ramach programu edukacyjnego do wystawy „Broń i barwa Wojska Polskiego 1939-1945 ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Pile – Zamek Książąt Pomorskich, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.” Wystawę można zwiedzać do 21 marca 2021 roku.

Spotkanie odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego, obowiązują maseczki i dystans. Muzeum zastrzega uczestnictwo ograniczonej liczby. osób.

Wykład podinsp. w st. sp. Zdzisław Dróbka odbędzie się 6 marca 2021 roku o godzinie 12.00, w Białym Spichlerzu, w sali im. Barbary Zielińskiej
Wykład podinsp. w st. sp. Zdzisław Dróbka odbędzie się 6 marca 2021 roku o godzinie 12.00, w Białym Spichlerzu, w sali im. Barbary Zielińskiej