Cały słupski ring miejski już przejezdny

Ring miejski dzisiaj udostępniony został dla kierowców. Słupski ring miejski, czyli nowy przebieg drogi krajowej nr 21. Na siedmiu kilometrach nowej drogi powstały dwa wiadukty, szesnaście rond i 600 latarni ulicznych.
Oficjalne otwarcie ringu po budowie nastąpiło w piątkowy wieczór, gdy na odcinku 5 kilometrów zorganizowano bieg uliczny. Wtedy jednak nie oddano do użytku wiaduktu nad torami między ulicami Grottgera i Przemysłową. – Dzisiaj w południe wiadukt został otwarty dla pojazdów – mówi Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska.

Ring miejski

Zawarty w umowie między miastem i wykonawcą termin oddania do użytku nowej słupskiej trasy przypada 25 grudnia. Drogowcom udało się szybciej skończyć prace. Nie oznacza to jednak, że na ringu nie zobaczymy już drogowców. Przez najbliższe tygodnie prowadzone będą jeszcze drobne prace polegające na usuwaniu usterek.
Koszt budowy pierwszego odcinka ringu miejskiego, czyli obwodnicy mającej okrążać Słupsk to około 124 milionów złotych. Niemal w całości kwota ta pochodzi z dotacji Unii Europejskiej i dotacji rządowej.