Przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Zginęła pod kołami

Policjanci ze Słupska wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Poniatowskiego. Zmarła 84-letnia słupszczanka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kobieta będąc na jezdni potrącona została przez 28-letniego kierowcę samochodu ford fokus.

 

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Poniatowskiego. Jak się okazało, kierujący fordem focusem jadąc w stronę ulicy Kopernika potracił 84-letnią kobietę, która znalazła się na jezdni. W wyniku tego zderzenia, kobieta poniosła śmierć na miejscu. Funkcjonariusze, którzy natychmiast udali się na miejsce zgłoszenia ustalali okoliczności tego zdarzenia i podczas oględzin zabezpieczali ślady. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości kierującego fordem nie wykazało aby znajdował się pod wpływem alkoholu.

 
– W sprawie tego tragicznego wypadku trwa zbieranie informacji i ustalanie jego przyczyn. Postępowanie wyjaśni jakie były okoliczności tego zdarzenia i kto zawinił – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że będąca na jezdni kobieta znajdowała się w miejscu niedozwolonym.

 
Policjanci apelują do kierowców aby zachowali szczególną ostrożność oraz stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Wydaje się ,że sprzyjające warunki atmosferyczne, niejednokrotnie prosty odcinek drogi i o tej porze roku nawierzchnia bez śniegu, prowokować mogą do zbyt szybkiej i brawurowej jazdy. Rozwaga i wyobraźnia, a przede wszystkim zdrowy rozsądek przyczynią się do tego, że bezpiecznie dotrzemy do celu podróży.