Protest przeciwko zmianom w słupskim szpitalu poparło wielu ludzi

W ciągu pięciu dni protest przeciwko degradacji słupskiego szpitala podpisały 4193 osoby. Organizatorzy akcji zapewniają, że podpisów będzie jeszcze więcej, bo na prośbę samych mieszkańców regionu słupskiego zbiórkę przedłużono do przyszłego czwartku.

 

 

Podpisy pod protestem zbierano w Słupsku i w powiecie słupskim. – Tak liczne poparcie akcji jest wyrazem tego, że w takiej jednostce jak szpital, mimo, iż jest obecnie spółką prawa handlowego, nie powinno się nic dziać bez głosu społeczeństwa, czyli potencjalnych jego pacjentów – zaznacza Andrzej Obecny, inicjator akcji protestacyjnej w sprawie zmian w słupskim szpitalu.
Akcję zbierania podpisów pod protestem w sprawie zmian w słupskim szpitalu zorganizowano po zwolnieniu z pracy w słupskiej lecznicy doktora Zorana Stojceva, jednego z najbardziej zanych słupskich lekarzy. Protest miał być także sprzeciwem przeciwko przenoszeniu porodówki z Ustki do Słupska i umieszczaniu jej w istniejących już budynkach szpitalnych, a nie w nowej budowli.
Zebrane podpisy pod protestem zostaną przekazane do ministerstwa zdrowia jako wyraz odczucia społeczeństwa regionu słupskiego, że słupski szpital chyli się ku upadkowi.