Karmiące matki pozowały do zdjęć w słupskim ratuszu

W słupskim ratuszu zorganizowano sesję fotograficzną namawiającą do akceptacji matek karmiących piersią w miejscach publicznych. To część ogólnopolskich kampanii. Efekty sesji zdjęciowej będzie można obejrzeć na wystawie od marca.
Słupska sesja została zorganizowana w ramach projektu The Milky Way, który zajmuje się promowaniem karmienia piersią i propagowaniem okazywania szacunku kobietom karmiącym w miejscach publicznych. W Słupsku organizacją sesji zająć się Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku. – Dążymy do tego, aby dzieci były zdrowe, dlatego chcemy okazać szacunek kobietom karmiącym piersią, poprzez tworzenie dla nich bezpiecznej przestrzeni w naszym mieście – mówi Justyna Ziętara z SPMZOZ. – Chcemy pokazać, że karmienie piersią nie oznacza izolacji i zamknięcia w domu.
Pomysł zorganizowania specjalnej sesji w pomieszczeniach słupskiego magistratu poparł prezydent Słupska. Efekty wspólnych działań z projektem The Milky Way, będzie można zobaczyć podczas wystawy fotograficznej, która odbędzie się na początku marca. Zdjęcia mam karmiących zrobione w ramach projektu zawisną również na stałe w słupskich przychodniach rejonowych.
W sesji udział wzięły dwie mamy, które zostały wybrane z kilkudziesięciu zgłoszeń do udziału – Magdalena z synkiem Maksymilianem (9 miesięcy) oraz Justyna z córką Nadią (6 miesięcy).