Program 500 plus ledwo ruszył, a policja już ostrzega przed oszustami

Policja ostrzega osoby, które zdecydują się złożyć wniosek o przyznanie świadczenia w ramach programu 500 plus drogą elektroniczną, aby nie dały się oszukać w sieci.

 

 

Jak informują funkcjonariusze jedynymi stronami internetowymi z autoryzowanymi przez stronę rządową informacjami o programie „Rodzina 500plus” są strony: rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl, oficjalne strony internetowe ministerstw oraz niektórych banków. Za pobranie i złożenie wniosku nie ponosimy żadnych opłat.

 

– Pamiętajmy, że złożenie wniosku jak i samo jego pobranie jest bezpłatneD- informuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Dla tych, którzy zdecydują się wypełnić wniosek drogą elektroniczną, dedykowane są następujące strony internetowe: rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl – są to oficjalne strony internetowe ministerstw.

 

Policja przestrzega przed oszustami, którzy wykorzystując naszą nieświadomość i niewiedzę poprzez fałszywe strony internetowe, wyłudzają dane personalne oraz pieniądze. Żadna z instytucji odpowiedzialnych za przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia, nie żąda od petentów podawania lub potwierdzania drogą mailową czy sms-ową danych personalnych. Oszuści zazwyczaj proszą o podanie takich danych jak imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, PESEL, miejsce zamieszkania oraz innych informacji.

 

Funkcjonariusze proszą każdego, kto spotka się z takim przestępczym procederem o kontakt telefoniczny pod numerem 997 lub 112 albo osobisty w najbliższej jednostce policji.