Pracownia Świętego Mikołaja. Zrób własnoręcznie prezenty i ozdoby

W sobotę, 19 grudnia Pracownia Ceramiczna Słupskiego Ośrodka Kultury zmieni się w Pracownię Świętego Mikołaja. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej, twórczej zabawy. Warsztaty, konkursy, świąteczne przysmaki, spotkanie ze św. Mikołajem i wiele, wiele innych atrakcji czeka na wszystkich gości, którzy odwiedzą w sobotę naszą Pracownię.

Pracownia Świętego Mikołaja

Wielką atrakcją dla dzieci będzie zapewne spotkanie ze Mikołajem, który specjalnie dla nich otworzy w Pracowni swoje biuro. Będzie można w nim napisać list, zwierający listę wszystkich wymarzonych prezentów, jakie powinny znaleźć się w tym roku pod choinką. Listy trafią następnie do specjalnej mikołajowej skrzynki życzeń.

W sobotę w pracowni będzie można także stworzyć własnoręczne prezenty i ozdoby. – Pod okiem instruktorek, goście uszyją świąteczne przytulanki oraz stworzą glicerynowe mydełka. Można będzie też wrócić do domu z unikalnymi ozdobami świątecznymi z brzozy, bombkami z siana, brzozy czy w technice decupage – mówi Maciej Swornowski z Słupskiego Ośrodka Kultury. – Na świątecznych łasuchów czekać będzie gorący barszcz i paszteciki. Pyszne słodkie przekąski serwować będzie także Piekarnia “Z Jaracza”, w tym ciastka „piernikowy chłopiec”, które następnie udekorują goście pracowni.

Nie zabraknie też konkursów z nagrodami. Przez cały czas towarzyszyć nam będzie świąteczna atmosfera, kolędy i gorąca herbata. Dla tych, którzy nie zdążą stworzyć dla siebie wystarczającej ilości ozdób i prezentów, przygotowaliśmy specjalny świąteczny kiermasz.

O godz. 18:00 gości zaprosimy na wspólne dekorowanie choinki przed Pracownią Ceramiczną, która następnie rozbłyśnie światłami dla wszystkich mieszkańców Słupska.