Poznaj tajemnice zaginionego jeziora

„Dlaczego wyschło Czarne Jezioro? O zanikłych zbiornikach wodnych i rzekach wokół Ustki.” To tytuł dzisiejszego, ostatniego przed wakacjami Historycznego czwartku w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Poznaj tajemnice zaginionego jeziora

Seekenmoor, Czarne Jezioro, potok Młynówka, jeziorka koło dawnej gazowni i w parku przy Promenadzie. Kiedyś Ustka otoczona była jeziorkami i obszarami bagiennymi. Przepływało przez nią także kilka potoków. Porozmawiamy o nich analizując stare plany i mapy.

– Jeśli interesuje Cię historia, a zwłaszcza ludzie, wydarzenia, obiekty i przedmioty związane z Ustką, jeśli chcesz spotkać się w miłej atmosferze w gronie osób, którym także te sprawy nie są obojętne – ta propozycja jest dla Ciebie – informuje Małgorzata Przewies z Bałtyckiej Galerii sztuki Współczesnej w Słupsku.
„Historyczne czwartki” w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce to spotkania otwarte, na które może przyjść każdy i na które każdy może przynieść pamiątki i inne przedmioty z przeszłości, znajdowane na strychach, w szafach i innych, czasami niespodziewanych miejscach. Pamiętaj: za każdym, nawet banalnym przedmiotem, może kryć się niebanalna historia. Spotykamy się w każdy ostatni czwartek miesiąca.

Spotkanie poprowadzi znany dziennikarz i historyk regionu słupskiego Marcin Barnowski
Oprawa fotograficzno-filmowa: Krzysztof Tomasik, Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Wstęp wolny. Godz 18 Centrum Aktywności Twórczej przy ul. Zaruskiego 1a.