Powiedzą ci jak zdobyć informacje i dowiozą na szkolenie

Masz Głos  jest jedyną ogólnopolską akcją angażującą mieszkańców i mieszkanki oraz władze lokalne do dialogu i współpracy na poziomie samorządowym. Organizowana jest, aby włączać mieszkańców i mieszkanki w życie publiczne, zachęcać do działania i pokazywać, że mogą być współodpowiedzialni za losy swojej gminy.

 

 

– Zapraszamy na bezpłatne szkolenie w Gdańsku (29.09 w Europejskim Centrum Solidarności 10.00 – 17.00) oraz w Malborku (30.09 w budynku Urzędu Miasta 10.00 – 17.00) z Szymonem Osowskim porozmawiamy o narzędziach współpracy z samorządem. Zwracamy koszty dojazdu – informuje Małgorzata Kiernicka z Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku.

 

 

Szymon Osowski – Szczecinianin, prawnik, od 2007 roku związany z Sieć Obywatelska – Watchdog Polska, a od 2010 roku prezes tego stowarzyszenia. Pomysłodawca portalu www.informacjapubliczna.org, poświęconemu prawu do informacji. Na co dzień przygląda się tworzeniu prawa w obszarze jawności i praw obywatelskich. Zajmuje się funduszami sołeckimi i prawnymi aspektami działania administracji. Wielokrotnie doceniany za swoja działalność. W 2014 roku otrzymał od Prezydenta RP złoty Krzyż Zasługi, od 2012 roku Dziennik Gazeta Prawna umieszcza jego nazwisko w rankingu najbardziej wpływowych prawników (miejsce 30, 12, 9, 14).

Na szkolenie można zapisać się pod adresem https://www.maszglos.pl/szkolenia-wojewodzkie/

Co daje udział w akcji Masz Głos?

  • Bieżące wsparcie doświadczonego zespołu, np. w planowaniu i realizacji działań
  • Dostęp do wiedzy: porady eksperckie, darmowe publikacje, udział w szkoleniach (np. o angażowaniu mieszkańców do działania lub prowadzeniu diagnozy lokalnej)
  • Wymianę doświadczeń z uczestnikami akcji z całej Polski
  • Wzmocnienie pozycji i budowanie prestiżu w środowisku lokalnym, w relacjach z mieszkańcami i władzami oraz w kontaktach z mediami
  • Bezpłatne materiały edukacyjne i promocyjne
  • Szansę na zdobycie minigrantu
  • Szansę na zdobycie nagrody Super Samorząd wspólnie z władzami lokalnymi i przyjazd na uroczystą galę w Warszawie

Aby zacząć działać należy do 30 września zarejestrować się na stronie www.maszglos.pl w zakładce Dołącz do akcji.

Do udziału w akcji Masz Głos zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i mieszkanki – grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, uniwersytety trzeciego wieku, rady młodzieżowe, biblioteki, szkoły, lokalne gazety i portale informacyjne, we współpracy z władzami samorządowymi. Udział w akcji jest bezpłatny.