Polisa OC w Słupsku droższa niż w Koszalinie

W Słupsku po ostatnich podwyżkach obowiązkowego ubezpieczenia OC cena składki jest jedną z większych, w dodatku z rekordowym wzrostem na przestrzeni jednego roku.

Polisa OC w Słupsku droższa

– Średnia cena za polisę OC w III kwartale 2017 r. wynosiła 813 zł. W Słupsku kierowcy płacili więcej o 8,1%, czyli 879 zł. W analogicznym okresie rok wcześniej, średnia składka wynosiła tylko 697 zł, a tym samym w ciągu zaledwie 12 miesięcy ubezpieczenie podrożało aż o 26,1%. To więcej niż w innych stutysięcznych miastach, jak Koszalin, Grudziądz czy Kalisz – informuje Joanna Pikuła z firmy Rankomat.

Gdzie największe podwyżki?

W minionym kwartale największe podwyżki dotknęły mieszkańców województw podkarpackiego (24,4 %), pomorskiego (23,9 %) i świętokrzyskiego (23,2 %).

W podkarpackim właściciele pojazdów płacili za OC średnio 673 zł (rok wcześniej 541 zł), w pomorskim 923 zł (rok wcześniej 745 zł), w świętokrzyskim 690 zł (rok wcześniej 560 zł).

Warto zwrócić uwagę na dynamikę podwyżek cen OC dla właścicieli pojazdów z woj. podkarpackiego. Wg danych porównywarki rankomat.pl, pomimo największego wzrostu cen, mieszkańcy podkarpackiego płacili najniższe składki OC.