Policyjna akcja poszukiwania bezdomnych

Policjanci ze Słupska odwiedzali miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. W kilku z tych miejsc policjanci zastali osoby, którym zaoferowano pomoc i przekazano im informacje dotyczące możliwości skorzystania z oferty słupskich noclegowni i ogrzewalni.

Policjanci, poza wypełnianiem swoich codziennych obowiązków, w obliczu zimy zwracają szczególną uwagę na bezdomnych i najbiedniejszych. To właśnie z myślą o nich funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przeprowadzili dzisiaj w nocy  działania, w trakcie których sprawdzali miejsca gdzie mogą przebywać takie osoby. Każdego roku w okresie jesienno – zimowym zdarzają się ofiary śmiertelne z powodu wychłodzenia organizmu. Wśród poszkodowanych są także osoby bezdomne. Co prawda nie brakuje instytucji świadczących pomoc, jednak skorzystanie z ich oferty nie zawsze spotyka się z akceptacją tych, do których jest kierowana.

Poszukiwania bezdomnych

– Dzisiaj policjanci wspierani przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku odwiedzali pustostany, ogródki działkowe, parki i kanały ciepłownicze na osiedlach- mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – W kilku z tych miejsc mundurowi zastali osoby, którym zaoferowano pomoc i przekazano informacje dotyczące możliwości skorzystania z oferty słupskich noclegowni i ogrzewalni. Dwie z tych osób zdecydowały się skorzystać z pomocy i przetransportowano je do miejscowej ogrzewalni.