Policjanci pilnują ryb. Akcja Troć trwa

Policjanci w Słupsku patrolują tereny przyległe do rzek, chroniąc tarliska i ryby w ich okresie ochronnym przed kłusownikami. Od 1 października do 31 grudnia obowiązuje całkowity zakaz połowu troci wędrownej i łososia atlantyckiego. Za kłusownictwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności natomiast osoby kupujące ryby złowione w okresie ochronnym, mogą ponieść konsekwencje finansowe i karne nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Akcja Troć

Od 1 października do 31 grudnia obowiązuje całkowity zakaz połowu troci wędrownej i łososia atlantyckiego. Policjanci w tym zakresie wzorem lat ubiegłych, współpracują z funkcjonariuszami Straży Rybackiej, Straży Granicznej, Strażnikami Miejskimi i Gminnymi. Patrole mundurowych, w okolicach rzeki Słupi, mają odstraszyć potencjalnych kłusowników i wpłynąć na ograniczenie przypadków nielegalnego połowu tych ryb.

– Policjanci w Ustce przed sezonem ochronnym, jeszcze we wrześniu zorganizowali i przeprowadzili dla młodzieży ze słupskich szkół średnich, cykl lekcji dotyczących ochrony środowiska naturalnego oraz walki z kłusownictwem rybackim – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Podczas tych lekcji w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku mundurowi zaprezentowali sprzęt służący do walki z kłusownictwem. Pieniądze na jego zakup Komenda Miejska Policji w Słupsku pozyskała  w wyniku realizacji programu operacyjnego „Ryby 2007-2013”.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego.