Podwórka do rewitalizacji

W przyszłym tygodniu rozpocznie się remont dwóch podwórek w centrum miasta. O tym fakcie poinformowali na konferencji prasowej wiceprezydenci Słupska.

Podwórka do rewitalizacji

Projektami rewitalizacyjnymi zostały objęte podwórka znajdujące się u zbiegu ulic: Mickiewicza, Tuwima, Konopnickiej i Wileńskiej oraz Konopnickiej, Mickiewicza, Kołłątaja i Wojska Polskiego. Te tereny zostaną poddane kompleksowej rozbudowie. W ramach modernizacji powstaną place zabaw, boiska, ścieżki, miejsca wypoczynku i aktywności oraz miejsca parkingowe. Koszt prac na każdym podwórku to około 1,5 miliona złotych.

W trakcie trwania prac remontowych mogą pojawić się problemy z dojazdem do znajdujących się tam posesji. Dlatego władze Słupska apelują o cierpliwość – Zapewniamy, że w wyniku tych inwestycji, jakość życia i standardy,  jeśli chodzi o estetykę, na pewno się poprawią. – dodaje wiceprezydent Marek Biernacki. Prace remontowe na obu podwórkach potrwają około dwóch miesięcy. Pieniądze na te inwestycję w większości pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach projektu rewitalizacji Traktatu Książęcego.  W ramach tego projektu zrealizowane zostaną jeszcze dwie inwestycje. Przebudowana zostanie pozostała część ulicy Wojska Polskiego, gdzie zostanie zmieniona nawierzchnia i położone zostaną chodniki, a także Plac Broniewskiego.